2/19 OHSAA Boys Basketball Sectionals
Division IV Sectional Semifinal at Piqua
Ansonia 54 Riverside 42
Division IV Sectional Semifinal at Piqua
Ansonia 54 Riverside 42
Hardin Northern 51 Cory-Rawson 42
Fairlawn 38 Lehman Catholic 35
Ridgemont 61 Vanlue 36
Jackson Center 76 Riverside 39
Upper Scioto Valley 73 Triad 53
Indian Lake 83 Waynesfield-Goshen 63
Elgin 52 Ridgemont 49, OT
Hardin Northern 60 Riverside 51
Lehman Catholic 54 Waynesfield-Goshen 29
Perry 81 Temple Christian 21
Non-Conference:
Upper Scioto Valley 46 Riverdale 40
Division IV Sectional Semifinal at Sidney
Russia 61 Riverside 17
Elgin 54 Mount Gilead 45
Perry 61 Miller City 35
Russia 72 Riverside 52
Temple Christian 65 Monclova Christian 45
Benjamin Logan 66 Upper Scioto Valley 63
Calvary Christian at Hardin Northern (ppd)
Lincolnview 54 Ridgemont 23
Troy Christian at Riverside
Temple Christian 52 Monclova Christian 11
Ada 53 Waynesfield-Goshen 42
Division III
Central 1 District
Elgin
Division IV
Findlay District
Hardin Northern
Wapakoneta District
Perry, Ridgemont, Temple Christian, Upper Scioto Valley, Waynesfield-Goshen
Southwest 3 District
Lehman Catholic
Southwest 1 District
Riverside
Elgin at Fredericktown
Hardin Northern 71 Vanlue 59
Lehman Catholic 46 Bradford 32
Perry 43 Fort Loramie 38
Fort Recovery 70 Ridgemont 53
Fairlawn 73 Riverside 55
McComb 52 Temple Christian 48
Upper Scioto Valley 44 Cory-Rawson 38
Botkins 89 Waynesfield-Goshen 44
Elgin at Marengo Highland
Cory-Rawson 53 Hardin Northern 21
Bradford 42 Lehman Catholic 33
Perry 58 Temple Christian 43
Ridgemont 45 Riverdale 44
Fairlawn at Riverside
McComb 62 Upper Scioto Valley 20
Hardin Northern 41 Elgin 36
Lehman Catholic 48 Temple Christian 24
Ridgemont 59 Waynesfield-Goshen 56
Upper Scioto Valley 61 Riverside 42
Hardin Northern 43 Elgin 21
Ridgemont 53 Waynesfield-Goshen 39
Upper Scioto Valley at Riverside (ppd)
Non-Conference:
Lima Central Catholic 53 Perry 24
Hardin Northern 40 Monroeville 35
Ridgemont at Kenton (ppd)
Bethel 53 Riverside 43
Temple Christian at Ada (ppd)
Upper Scioto Valley at Shawnee (ppd to 2/10)
Ridgedale at Waynesfield-Goshen (ppd)
Division III
Elida District
Perry
Central 1 District
Elgin
Division IV
Wapakoneta District
Hardin Northern, Ridgemont, Upper Scioto Valley, Waynesfield-Goshen
Troy 1 District
Lehman Catholic, Riverside
Johnstown Northridge 31 Elgin 27
Arlington 47 Hardin Northern 44
Lehman Catholic 41 Middletown Christian 36
Riverside 54 Houston 46
Arcadia 31 Temple Christian 17
Coldwater 64 Upper Scioto Valley 61
Elgin 54 Upper Scioto Valley 42
Waynesfield-Goshen 48 Hardin Northern 34
Lehman Catholic 50 Perry 37
Non-Conference:
Jackson Center at Riverside
Lehman Catholic 54 Riverside 49
Non-Conference:
Elgin 54 Bucyrus 34
Bath 54 Perry 48
North Baltimore 51 Hardin Northern 27
Troy Christian 33 Lehman Catholic 19
Riverside 51 Ansonia 43
Ada 55 Upper Scioto Valley 34
Pandora-Gilboa 51 Waynesfield-Goshen 36
Columbus Academy 46 Elgin 40, OT
Hardin Northern 64 Allen East 49
Lehman Catholic 39 Springfield Catholic Central 32
Perry 71 Elida 49
Riverside 64 Triad 63
Vanlue 60 Temple Christian 29
St. Marys 60 Upper Scioto Valley 44
Holgate 50 Waynesfield-Goshen 35
Hardin Northern 55 Mansfield Temple Christian 22
Parkway 60 Perry 24
Houston 47 Riverside 45
Fairlawn 52 Waynesfield-Goshen 36
Riverside 41 Elgin 34
Hardin Northern 71 Temple Christian 38
Perry 67 Ridgemont 46
Upper Scioto Valley 60 Waynesfield-Goshen 34